Ponad 30 zdjęć obsady Władcy Pierścieni, wtedy i teraz

Władca Pierścieni to jedna z najbardziej pamiętnych serii filmowych z niesamowitą bazą fanów. Jest również uważana za ponadczasowy klasyk, który ma jedne z najbardziej kultowych postaci. Trylogia ta stała się punktem zwrotnym dla wszystkich aktorów, którzy wzięli w niej udział. Od tego czasu wszyscy z nich odważyli się na różne inne projekty i nadal udowadniają swoją wartość. Przyjrzyjmy się osiągnięciom obsady przed i po Władcy Pierścieni.

Orlando Bloom (Legolas)

Orlando Bloom wystąpił w jednym z odcinków Morderstw w Midsomer, a nawet wcielił się w rolę Todda Blackburna w Black Hawk Down. Władca Pierścieni stał się punktem zwrotnym w jego życiu, ponieważ pomógł pokazać jego talent aktorski.

Orlando Bloom (Legolas)

Bloom zdobył wiele kontraktów po serii Władca Pierścieni; można go było zobaczyć w filmach takich jak Piraci z Karaibów, Trzej Muszkieterowie i Królestwo Niebieskie. Wystąpił nawet w serialach Netflix Easy i The Carnival Row na Amazon Prime.

Elijah Wood (Frodo Baggins)

Elijah Wood przed Władcą Pierścieni zagrał w Paradise, Radio Flyer i Flipper. Wcielił się w rolę Frodo Bagginsa. W jednym z wywiadów Wood stwierdził, że był zachwycony tą rolą.

Elijah Wood (Frodo Baggins)

Od tego czasu Wood kontynuował grę aktorską w takich filmach jak Celeste i Jesse Forever oraz Wieczne słońce bez skazy. Brał również udział w takich filmach jak Come to Daddy, The Last Witch Hunter i Happy Feet. Wystąpił także w serialu Wilfred.

Cate Blanchett (Galadriela)

Cate Blanchett miała już swoje miejsce w Hollywood za sprawą znaczących występów w filmach takich jak Dar i Utalentowany pan Ripley. Jej rola w Elizabeth przyciągnęła międzynarodową uwagę, a nawet wylądowała na liście nominacji do Oscara w kategorii Najlepsza Aktorka.

Cate Blanchett (Galadriela)

Po Władcy Pierścieni, Blanchett stała się znaną twarzą w Hollywood. Ostatnio można ją było zobaczyć w Mrs. America, serialu Hulu i Gdzie się podziewasz, Bernadette? Wystąpiła również w takich filmach jak Blue Jasmine i The Aviator, za które otrzymała dwa Oscary.

Sir Ian McKellen (Gandalf Biały)

Sir Ian McKellen był już jednym z najbardziej szanowanych i znanych aktorów, który na swoim koncie miał nagrody Złotego Globu, Tony i Oliviera. Jego rola Gandalfa Białego we Władcy Pierścieni została doceniona przez wszystkich.

Sir Ian McKellen (Gandalf Biały)

McKellen kontynuował karierę aktorską i zagrał w takich filmach jak Piękna i Bestia oraz Kod da Vinci. Pracował także w serii X-Men jako Magneto i zagrał rolę Gusa Kota Teatralnego w filmie Koty z 2019 roku.

Miranda Otto (Eowyn)

Otto była już znana z bycia częścią obsady w takich filmach jak What Lies Beneath, In the Winter Dark i Human Nature, zanim została obsadzona w roli Eowyn w drugiej części trylogii.

Miranda Otto (Eowyn)

Role wciąż napływały do Otto nawet po tym, jak zagrała w trylogii popularnej serii filmowej. Zagrała w Homeland, Wojnie światów i Frankenstein. Ostatnio można ją było zobaczyć w oryginalnym serialu Netflix The Chilling Adventures of Sabrina.

Hugo Weaving (Elrond)

Hugo Weaving jest znaną twarzą w australijskim przemyśle telewizyjnym z serialami takimi jak Bloodline. Wystąpił nawet w takich filmach jak Królowa pustyni, Przygody Pricilli i Dowód, zanim wcielił się w rolę Elronda we Władcy Pierścieni.

Hugo Weaving (Elrond)

Od tego czasu Weaving zagrał w różnych filmach, a także był lektorem. Wcielił się w postać głosową w serii Transformers jako Megatron, a także w Hacksaw Ridge i V jak Vendetta.

Dominic Monaghan (Meriadoc “Merry” Brandybuck)

Brytyjski aktor Dominic Monaghan miał już na swoim koncie kilka występów w filmach, serialach telewizyjnych, teledyskach i grach wideo. Można go było zobaczyć w takich projektach jak Hetty Wainthropp Investigates i Wrogie Waters, zanim wcielił się w postać Meriadoca “Merry’ego” Brandybucka we Władcy Pierścieni.

Dominic Monaghan (Meriadoc “Merry” Brandybuck)

Po trylogii można go było zobaczyć w serialu telewizyjnym Zagubieni i filmach takich jak Gwiezdne wojny: Powrót Skywalkera, X-Men Geneza: Wolverine, a nawet był gospodarzem programu Wild Things with Dominic Monaghan.

John Rhys-Davies (Gimli)

John Rhys-Davies to aktor i lektor, którego można było już zobaczyć w wielu filmach, w tym w serii Indian Jones i The Living Daylights, zanim przyjął rolę Gimliego, a także podkładał głos pod postać Drzewca z Władcy Pierścieni.

John Rhys-Davies (Gimli)

Jego kariera aktorska zmieniła się na lepsze dzięki filmom takim jak Once Upon a Time, Aquaman, The Princess Diaries 2: Royal Engagement. Wkrótce wcieli się w postać Gravesa w grze wideo Star Citizen.

Sean Bean (Boromir)

Zanim zagrał Boromira we Władcy Pierścieni, Sean Bean miał już ugruntowaną pozycję jako aktor w takich filmach jak Goldeneye, Patriot Games i Czarne piękno. Pracował nawet w serialach telewizyjnych, takich jak Family Guy.

Sean Bean (Boromir)

Po Władcy Pierścieni można go było zobaczyć w mega-hicie telewizyjnym Gra o Tron jako Eddard “Ned” Stark. Niedawno pojawił się także w wydanym w 2020 roku filmie Possessor i był głosem postaci Bill Goodfellow w animowanym filmie przygodowym fantasy Wolfwalkers.

Billy Boyd (Peregrin “Pippin” Took)

Billy Boyd to muzyk i szkocki aktor, który brał udział w różnych projektach filmowych, telewizyjnych i grach wideo. Jego wszechstronność i wyjątkowy talent przyniosły mu rolę Peregrina “Pippina” Tooka we Władcy Pierścieni.

Billy Boyd (Peregrin “Pippin” Took)

Billy kontynuował aktorstwo i zdobył kontrakty takie jak Outlander, Grey’s Anatomy, The Flying Scotsman, Dorothy, The Witches of Oz. Wkrótce będzie można go zobaczyć w The Loud House Movie, Walking with Herb, oraz An Intrusion. W telewizji zagrał główną rolę Glena/Glendy w nadchodzącym serialu grozy Chucky.

David Wenham (Faramir)

CV Wenhama wyglądało solidnie jeszcze zanim został obsadzony w drugiej części Władcy Pierścieni jako Faramir. Postać ta była młodszym bratem Boromira i drugim synem Denethora II. Można go było zobaczyć w Moulin Rouge! (wersja z 2001 roku) i Seeing Red.

David Wenham (Faramir)

Po trylogii Wenhamowi wiodło się jeszcze lepiej. Dostał tak prestiżowe projekty jak 300, Van Helsing, a nawet Piraci z Karaibów: Martwi nie mówią nic Disneya.

Craig Parker (Haldir)

Craig Parker występował w takich serialach jak Shortland Street i Xena: Wojownicza księżniczka. Wystąpił nawet w filmie A Soldier’s Sweetheart, gdzie zagrał niewielką rolę, a wcześniej wcielił się w rolę Haldira we Władcy Pierścieni.

Craig Parker (Haldir)

Po zakończeniu franczyzy nadal koncentrował się na swojej telewizyjnej karierze aktorskiej i pojawił się w dwóch odcinkach Agents of S.H.I.E.L.D, Reign, i Spartacus. Wystąpił nawet w różnych serialach internetowych Auckland Daze w 2012 roku, a wkrótce będzie można go zobaczyć w 3. sezonie Good Trouble jako Yuri Elwin.

Sarah McLeod (Rosie Cotton)

Zanim wcieliła się w rolę Rosie Cotton we Władcy Pierścieni, McLeod występowała w mniejszych programach telewizyjnych i filmach. Były to między innymi A Twist in the Tale i Forgotten Silver.

Sarah McLeod (Rosie Cotton)

Nadal otrzymywała role nawet po zakończeniu trylogii. Jednak według IMDB ostatnio widziano ją w serialu telewizyjnym o nazwie Auckland Daze. W 14. sezonie America’s Next Top Model wystąpiła nawet jako sędzia w kilku odcinkach.

John Noble (Denethor II)

Widzowie uwielbiali oglądać Noble’a w roli despotycznego Denethora. A zanim zagrał tego kłopotliwego władcę, występował w filmach takich jak Maska małpy i serialach telewizyjnych takich jak Fringe jako Walter Bishop.

John Noble (Denethor II)

Pojawił się nawet w serialu ABC Rake tuż przed podpisaniem kontraktu na role w serialach takich jak DC’s Legends of Tomorrow, Sleepy Hollow, i Elementary. Obecnie można go zobaczyć w oryginalnym serialu Amazon Prime zatytułowanym The Boys.

Marton Csokas (Lord Celeborn)

Csokas zagrał w tej trylogii męża Galadrieli, Celeborna. Był już uznanym aktorem, który realizował projekty w Nowej Zelandii i Australii – Broken English i Jack Brown Genius, by wymienić tylko kilka.

Marton Csokas (Lord Celeborn)

Jednak po tym, jak zagrał Celeborna, zaproponowano mu kilka ról w programach telewizyjnych i filmach. Być może widziałeś go również w nich. Niektóre z nich to The Equalizer, Kingdom of Heaven i Into the Badlands.

Bernard Hill (Théoden)

Hill miał za sobą wspaniały aktorski staż, jeszcze zanim dostał rolę króla Theodena w trylogii. W latach 80-tych był częścią dramatu telewizyjnego o nazwie Chłopcy z Blackstuff. Możesz go nawet pamiętać jako kapitana Edwarda Smitha w kultowym filmie Titanic.

Bernard Hill (Théoden)

Nawet później pojawiał się w programach telewizyjnych, a także w filmach takich jak Wolf Hall, A Very Social Secretary i Niezapomniany. Jego ostatnią ważną rolą aktorską był brytyjski film komediowo-akcji Golden Years z 2016 roku.

Brad Dourif (Gríma Wormtongue)

Ten wielokrotnie nagradzany aktor ma na swoim koncie tak wiele ról, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Najważniejsze z nich to Jeden lot nad kukułczym gniazdem, seria filmów Child’s Play, Diuna i Blue Velvet.

Brad Dourif (Gríma Wormtongue)

Sprawy potoczyły się tylko lepiej dla Dourifa po tym, jak zagrał Gríma Wormtongue w trylogii. Pojawił się w popularnych programach telewizyjnych, takich jak Fringe i Psychologia i nadal użyczał swojego głosu dla Chucky’ego. Wystąpił także w różnych filmach. Wildling, American Dream i Obsesja były ostatnimi znanymi.

Karl Urban (Eomer)

Zanim Urban zagrał Eomera we Władcy Pierścieni: Dwie wieże, nie miał na swoim koncie zbyt wielu ról. Ghost Ship, Xena: Warrior Princess i The Irrefutable Truth About Demons to tylko niektóre z projektów, nad którymi pracował.

Karl Urban (Eomer)

Wkrótce potem sytuacja się odwróciła. Zaczął dostawać role, które stały się głównymi sukcesami kasowymi. W reboocie filmów Star Trek zagrał Leonarda McCoya, a w Thor: Ragnarok wcielił się w Skurge’a. Obecnie gra jedną z głównych postaci w The Boys na Amazon Prime.

Harry Sinclair (Isildur)

Zanim zyskał sławę jako Isildur, ten aktor, reżyser i scenarzysta był częścią muzycznego duetu teatralnego w The Front Lawn. Wyreżyserował nawet kilka filmów krótkometrażowych. Wcześniej współpracował z reżyserem Władcy Pierścieni Peterem Jacksonem przy komedii o zombie Braindead dla nowozelandzkich widzów.

Harry Sinclair (Isildur)

Sinclair ponownie wcielił się w rolę Isildura w Lego Władca Pierścieni w 2012 roku. Wcześniej jednak regularnie reżyserował serial telewizyjny 90210 w latach 2009-2010.

Sean Astin (Samwise Gamgee)

Z filmami takimi jak Rudy, Toys Soldiers i The Goonies w rękawie, Sean Austin miał już ugruntowaną pozycję jako reżyser, producent i aktor, zanim dostał rolę Samwise’a Gamgee we Władcy Pierścieni.

Sean Astin (Samwise Gamgee)

Po trylogii Sean Astin pojawił się w takich filmach jak No Good Nick, Stranger Things, Justice League Dark: Apokolips War, a nawet wystąpił gościnnie w Brooklyn Nine-Nine. Wkrótce będzie można go zobaczyć jako Jimmy’ego w filmie Hero Mode z 2021 roku.

Bret McKenzie (Figwit)

McKenzie jest aktorem, komikiem, producentem i muzykiem z Nowej Zelandii. Jego postać Figwit była zwykle grana przez statystę. Jednak dzięki społeczności fanów w końcu zyskał uznanie za tę rolę. Pojawił się nawet jako Lindir w filmie Hobbit..

Bret McKenzie (Figwit)

Po trylogii był opiekunem muzycznym i autorem piosenek dla The Muppets, a także użyczył swojego głosu do jednego z odcinków The Simpsons. Obecnie pisze piosenki do trzech filmów fabularnych, których daty premiery nie zostały jeszcze ogłoszone.

Peter Leo McKenzie (Elendil)

Ten McKenzie to ojciec Breta, który również jest aktorem i zagrał Elendila w pierwszej części Władcy Pierścieni. Postać ta była ojcem Anáriona i Isildura, pierwszego Wysokiego Króla Arnoru i Gondoru oraz ostatniego władcy Andúnië.

Peter Leo McKenzie (Elendil)

Wygląda na to, że reżyser Peter Jackson lubi obsadzać aktorów, z którymi już pracował, ponieważ McKenzie był również widziany w jego filmie King Kong. Można go było również zobaczyć w roli doktora Allena w It’s Complicated z 2009 roku.

Andy Serkis (Gollum)

Andy Serkis był już znanym brytyjskim aktorem, reżyserem i producentem. Wystąpił w takich filmach jak Loop i Pandemonium. Jego kultowa rola Golluma we Władcy Pierścieni została doceniona i pokazała wszechstronność aktora.

Andy Serkis (Gollum)

Kariera aktora nabrała rozpędu po trylogii i zagrał w wielu filmach, takich jak Avengers: Age of Ultron, Rise of the Planet of the Apes, Star Wars: The Force Awakens. Wystąpił nie tylko w The Batman, ale także wyreżyserował jego sequel Venom.

John Bach (Madril)

Bach mógł zagrać Madrila, gondorskiego strażnika, ale czy wiesz, że był także dublerem Christophera Lee jako Sarumana w 2014 roku? Stało się tak, ponieważ Lee nie mógł przylecieć do Nowej Zelandii, ponieważ pracował nad Hobbitem.

John Bach (Madril)

Od czasu trylogii Bach pracował w kilku nowozelandzkich serialach telewizyjnych. Zagrał także Marka Aureliusza, rzymskiego cesarza w serialu Netflix Roman Empire. Jednak jego rola została napisana tylko na pierwszy sezon.

Liv Tyler (Arwena)

Zanim Liv Tyler zagrała w Władcy Pierścieni, była już znaną postacią. Można ją było zobaczyć w takich filmach jak Armageddon i Empire Records. Oprócz aktorstwa, Tyler jest także znaną byłą modelką, piosenkarką i producentką.

Liv Tyler (Arwena)

Po zakończeniu serii Tyler można było zobaczyć w takich filmach jak Jamie Marks nie żyje, The Incredible Hulk, Ad Astra, The Leftovers i Jersey Girl. Ostatnio można ją było oglądać w popularnym serialu telewizyjnym 9-1-1: Lone Star jako Michelle Blake.

Alistair Browning (Damrod)

Oprócz roli Damroda, Browning ma imponujący życiorys. Był częścią popularnych seriali telewizyjnych i filmów, takich jak Xena: Wojownicza księżniczka, Power Rangers Ninja Storm, Młody Herkules, Duggan, Rain i Vertical Limit.

Alistair Browning (Damrod)

Po trylogii ról wciąż przybywało. Jego ostatnią największą rolą był sędzia Mathovic w American Playboy: The Hugh Hefner Story (2016). Niestety, przegrał walkę z rakiem i uległ mu w 2019 roku.

Ian Holm (Bilbo Baggins)

Sir Ian Holm Cuthbert był już uznanym aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym przed Władcą Pierścieni. Można go było zobaczyć w takich filmach jak Jezus z Nazaretu, Incognito i Piąty element. Był nawet nominowany do wielu prestiżowych nagród i wiele z nich wygrał.

Ian Holm (Bilbo Baggins)

Po Władcy Pierścieni Sir Ian Holm Cuthbert kontynuował grę aktorską w takich filmach jak Awiator i Hobbit film jako Bilbo Baggins. Zmarł w wieku 88 lat w czerwcu 2020 roku.

Ian Huges (Irolas)

Hughes zagrał Irolasa w trzeciej części filmowej serii. Ten utalentowany aktor, który jest również reżyserem i scenarzystą, znany jest z roli w Hercules: The Journeys jako Loki (1998).

Ian Huges (Irolas)

Od czasu trylogii był częścią kilku seriali telewizyjnych. Najpopularniejszym z nich jest seria Power Rangers . Obecnie wciąż reżyseruje serial dramatyczny Shortland Street, od 2015 roku.

Christopher Lee (Saruman)

Wszyscy byli zszokowani, gdy powiedzieli, że Saruman Biały okazuje się złym, żądnym władzy złym facetem. A Lee zagrał go z przekonaniem. Wcześniej grał w takich filmach jak Księga Draculi z 1977 roku i Sherlock Holmes i śmiercionośny naszyjnik z 1962 roku.

Christopher Lee (Saruman)

Role pojawiały się nawet po zakończeniu trylogii. Zagrał w filmach krótkometrażowych i filmach takich jak Hugo i Charlie i fabryka czekolady. Powtórzył nawet swoją rolę w filmie Hobbit: Niezwykła podróż.

Viggo Mortensen (Aragorn)

Viggo Mortensen jest uznanym malarzem, poetą, fotografem, muzykiem, autorem i aktorem. Zanim wcielił się w rolę Aragorna w trylogii Władca Pierścieni, zagrał w takich filmach jak Portret damy, Karmazynowy przypływ, G.I. Jane i Świadek.

Viggo Mortensen (Aragorn)

Po Władcy Pierścieni zdobył kontrakt na takie filmy jak Zielona Księga i Wschodnie obietnice, które przyniosły mu nominację do Oscara dla najlepszego aktora. Oprócz tego wkrótce zobaczymy go w takich filmach jak Zbrodnie przyszłości i Trzynaście żyć.

40 pięknych zdjęć Sofii Vergary w stylu vintage

Sofia Vergara zawsze była gwiazdą. Pochodząca z Kolumbii latynoska piękność przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, aby realizować swoje marzenia i uciec od konfliktów. Dziś świat zna ją najlepiej jako Glorię Delgado w Nowoczesnej rodzinie.

Jak hollywoodzka gwiazda

Sofia Margarita Vergara zawsze była piękną kobietą. Na tym oszałamiającym zdjęciu w stylu vintage aktorka miała zaledwie 19 lat i była żoną swojego chłopaka. “Urodziłam dziecko i wyszłam za mąż bardzo młodo […] W Ameryce Łacińskiej, 20 lat temu, było to bardzo powszechne…”

Jak hollywoodzka gwiazda

Duża latynoska rodzina

Sofia Vergara dorastała w katolickiej rodzinie i jest przyzwyczajona do bycia częścią dużej latynoskiej rodziny. Jej matka, Margarita Vergara de Vergara, pracowała w domu, podczas gdy jej ojciec, Julio Enrique Vergara Robayo, był odnoszącym sukcesy ranczerem. Aktorka Modern Family ma pięcioro rodzeństwa oraz liczne ciotki, wujków i kuzynów. Vergara powiedziała, że posiadanie dużej rodziny ma wady, “ale kiedy coś pójdzie nie tak, są tam, aby cię wspierać”.

Duża latynoska rodzina

Świat modelingu

To zabytkowe zdjęcie pokazuje nam znacznie młodszą Vergarę, przed jej wielkim przełomem. Chociaż minęło wiele lat, zanim zobaczyliśmy ją w telewizji na całym świecie, młoda Sofia już wyrobiła sobie markę w świecie mody. Początkowo pobożna Vergara nie chciała pracować jako modelka, ponieważ uważała, że będzie to sprzeczne z jej katolickim wychowaniem. Jednak jej matka przekonała ją do wystąpienia w reklamie Pepsi w 1989 roku. Sukces był ogromny.

Świat modelingu

Przeprowadzka z powodu Manolo

Sofia Vergara przeprowadzała się kilka razy w życiu, często by chronić siebie i swoją rodzinę. W tym czasie przemoc w Kolumbii narastała, a rodzina Vergara przyciągała wiele uwagi w jej rodzinnym mieście Barranquilla. Dlatego też młoda Vergara przeniosła się z Barranquilli do Bogoty, mając nadzieję na znalezienie pracy i zapewnienie bezpieczeństwa swojemu synowi. Po przybyciu do Bogoty młoda modelka otrzymała propozycję pracy jako aktorka. Zagrała w meksykańskiej telenoweli, co pozwoliło jej pracować więcej.

Przeprowadzka z powodu Manolo

Uczy się w szkole publicznej w Kolumbii

W Kolumbii rodzina Vergara była zamożna, a ich dzieci uczęszczały do szkoły publicznej. Sofia uczęszczała do Marymount International School w Barranquilla, dwujęzycznej hiszpańsko-angielskiej szkoły publicznej. Aktorka mówi również po francusku, co jest bardzo imponujące. Jej rodzeństwo, rodzina i przyjaciele nazywają ją “Toti” lub “La Toti”. Pseudonim ten nie ma znaczenia w języku hiszpańskim, ale został użyty jako odniesienie do imienia Sofii. Jako dziecko La Toti uwielbiała jazdę konną i pływanie.

Uczy się w szkole publicznej w Kolumbii

Mogła być dentystką

Być może najbardziej zaskakującą rzeczą w Vergarze jest to, że chciała zostać dentystką. Wyobraź sobie, że przychodzisz do gabinetu dentystycznego i wita Cię piękna Sofia Vergara, która mówi w kilku językach. Trudno sobie wyobrazić, że mogłaby zastąpić naszego dentystę. A jednak to prawda! Aktorka prawie ukończyła szkolenie stomatologiczne, kiedy zrezygnowała z niego, aby poświęcić się swojej pracy. Wyjaśnia: “Każdego dnia musisz decydować: ‘Idę do szkoły czy idę zarabiać pieniądze?’. Priorytety zaczynają się zmieniać”.

Mogła być dentystką

Zawsze była Una Estrella

Młoda Sofia Vergara jest po prostu urocza na tym zdjęciu. Aktorka wygląda jak estrella – gwiazda – w białych rajstopach, granatowej sukience scenicznej i kapeluszu z czerwonym rondem. Ludzie często podziwiali silny hiszpańskojęzyczny akcent aktorki, gdy mówiła po angielsku, a niektórzy nawet sugerowali, że nie jest on prawdziwy. W komentarzu Vergara wyjaśniła: “Rozumiem angielski; doskonale czytam i piszę po angielsku, ale akcent nie znika. Osobiście, Sofia, kochamy cię!

Zawsze była Una Estrella

Wygląda jak supermodelka

Na tym oszałamiającym zdjęciu w stylu vintage Sofia Vergara wygląda jak supermodelka Claudia Schiffer lub Doutzen Kroes. Z uniesionymi włosami i elegancką czarną sukienką, nic dziwnego, że aktorka stała się sławna na całym świecie. Po latach życia i pracy w Stanach Zjednoczonych, Vergara ogłosiła w programie Jimmy Kimmel Liv, że oficjalnie została obywatelką USA. W rzeczywistości uzyskała 100 procent punktów na teście! Powiedziała Kimmelowi: “Wiesz co? To dla mnie bardzo ekscytujący moment”.

Wygląda jak supermodelka

Grała w telenowelach

Sofia Vergara na początku swojej kariery występowała w meksykańskich telenowelach. Chociaż ma reputację niezbyt inteligentnej – dzięki swojej postaci Glorii w Nowoczesnej rodzinie – Vergara jest dobrze wykształconą i inteligentną kobietą. O swojej “pasji” do czytania, aktorka powiedziała: “Zagubienie się w książce jest jedną z moich ulubionych rzeczy […] Powinieneś przeczytać moją ulubioną książkę wszechczasów, Stu lat samotności, która jest autorstwa kolumbijskiego autora, Gabriela Garcíi Márqueza”.

Grała w telenowelach

Prawdziwy odlot

Ze wszystkich starych zdjęć utalentowanej Sofii Vergary, to jest najstarsze. Wyraźnie widać na nim naturalnie blond włosy aktorki, a także jej bezczelną twarz i uroczy strój. Kto by pomyślał, że ta laska osiągnie tak wielkie kamienie milowe? W 2016 roku Vergara otrzymała klucze do tropikalnego kolumbijskiego miasta Cartagena i wyjaśniła: “Byłam bardzo szczęśliwa, to była wielka lekcja pokory. Kocham to miasto, więc wspaniale było otrzymać klucze”.

Prawdziwy odlot

Prezentacja Brązowej Bomby

Wiele osób uważa, że Sofia Vergara ma naturalnie ciemne włosy, ale jest wręcz przeciwnie. Aktorka przefarbowała swoje naturalnie jasne włosy na ciemniejsze, aby zdobyć więcej ról. Wyjaśnia: “Jestem naturalną blondynką. Ale kiedy zaczęłam grać, poszłam na przesłuchanie i nie wiedzieli, gdzie mnie umieścić, ponieważ byłam zmysłowa i miałam akcent, ale moje włosy były blond. To była ignorancja: myśleli, że wszyscy Latynosi wyglądają jak Salma Hayek.

Prezentacja Brązowej Bomby

Przyszła gwiazda kina

Sofia oświadczyła, że “moment, w którym nosiłam czarne włosy, był najlepszy dla mojej pracy”. I rzeczywiście, aktorka zaczęła zbierać role. Po pewnym czasie mieszkania i pracy w Stanach Zjednoczonych, Vergara zwróciła się w stronę filmu i zadebiutowała w komedii kryminalnej Big Trouble z 2002 roku. Rok później aktorka zagrała w komedii Chasing Papi, a w kolejnych latach pojawiła się w dwóch filmach wyreżyserowanych przez Tylera Perry’ego, w tym Meet the Browns i Madea Goes to Jail.

Przyszła gwiazda kina

Największa fanka kolumbijskiej kuchni

Oczywiście, jak wiele osób, które opuszczają swój kraj pochodzenia, Vergara ma obsesję na punkcie jedzenia z miejsca, w którym dorastała. Posunęła się nawet do stwierdzenia: “Mam obsesję na punkcie jedzenia!”. Co ciekawe, aktorka nie je mięsa w USA, twierdząc, że smakuje ono inaczej niż w Kolumbii. Po powrocie do domu Sofia mówi, że “zawsze ma ochotę na sancocho”, tradycyjną zupę z mięsa i różnych południowoamerykańskich warzyw, takich jak jukka, kukurydza i babka lancetowata. Bardzo smaczne!

Największa fanka kolumbijskiej kuchni

Matka Manolo

Sofia Vergara została matką w młodym wieku, a jej syn ma na imię Manolo, podobnie jak jej fikcyjny syn w Nowoczesnej rodzinie. Aktorka wyjaśniła: “Kiedy ma się dziecko, trzeba być bardziej dojrzałym”. Oczywiście Vergara musiała pogodzić pracę z opieką nad małym synem. Wyjaśniła: “Robię to tak, jak każda inna pracująca matka. Żadne życie nie jest idealne. To, co robię, jest częścią życia”.

Matka Manolo

Miała ostatnie słowo

Sofia uczęszczała do dwujęzycznej szkoły publicznej w swoim rodzinnym mieście Barranquilla, ale nie pasowała do otoczenia. Co zaskakujące, młodej Vergarze dokuczano i wyśmiewano się z jej budowy ciała. Jak na ironię, rówieśnicy uważali ją za zbyt chudą, ponieważ kolumbijskie społeczeństwo ceni sobie krągłości i krągłe sylwetki bardziej niż smukłość. Aktorka wspomina: “Byłam śmiesznie chuda. Nazywali mnie palillo, co po hiszpańsku oznacza wykałaczkę. Najbardziej frustrujące było to, że kiedy nabrała krągłości, naśmiewali się z niej, że ma krągłości i drobną budowę”.

Miała ostatnie słowo

Bal z dziewczynami

Bal maturalny nie jest wielkim wydarzeniem w krajach innych niż Stany Zjednoczone. Choć zawsze jest to świetna zabawa, to nie jest najważniejszym wydarzeniem w życiu licealisty. W Kolumbii jest to quinceañera. W każdym razie, na tym uroczym zdjęciu w stylu vintage, Sofia Vergara i jej przyjaciele pozują na bal maturalny. Spójrz na sukienki! Trzy z nich są białe, z różnym stopniem falban i wycięć. Pozostałe dwie są czerwone i jasnoróżowe. Wyglądasz wspaniale!

Bal z dziewczynami

Moda lat 80

Pomimo wątpliwej mody lat 80-tych, Sofia Vergara wygląda uroczo, pozując do tego nastoletniego selfie. Kto by pomyślał, że ta nieco niezręczna dziewczyna znajdzie się na liście najpotężniejszych kobiet świata magazynu Forbes? Co ciekawe, pani Vergara uplasowała się powyżej królowej Elżbiety II we wcześniejszych wersjach listy, deklarując: “Królowa Elżbieta! To zabawne, to część przygody, którą przeżyłam od czasu zrobienia Nowoczesnej rodziny“.

Moda lat 80

Niesamowita piękność

Trudno zaprzeczyć, że Sofia Vergara jest oszałamiającą kobietą. Fakt ten nie pozostał niezauważony, ponieważ sama mówi, że kobiety regularnie pytają ją o jej wybory dotyczące mody i urody. Byłam prezenterką telewizyjną na kanale latynoamerykańskim i dowiedziałam się, że kobiety są bardzo zainteresowane tym, co robię. Nie bały się zadawać mi pytań: jaki masz kolor włosów? Jakiego koloru masz szminkę? Zawsze były bardzo zainteresowane i pomyślałem, że jest coś do zrobienia.

Niesamowita piękność

Piękność w mieście

Vergara miała swoją pierwszą główną rolę na dużym ekranie w Hot Pursuit w 2015 roku, w którym aktorka zagrała żonę gangstera u boku Reese Witherspoon jako surowej policjantki. Witherspoon przyznała, że uroda Vergary była imponująca, mówiąc: “Tak, i musiałam stanąć obok tej kobiety […], która jest wspaniała. Cała umalowana, z rozwianymi włosami”. Dzieci Witherspoon również były zaskoczone Vergarą: “Kiedy Tennessee spotkał Sofię, powiedział: ‘O mój Boże, ona jest taka piękna, uciekł i schował się'”.

Piękność w mieście

Kolumbijska kotka glamour

Przezabawne: Sofia Vergara ubrana na powitanie syna. Wyjaśnia: ‘Jeśli wychodzę za drzwi bez szminki, czuję się naga […] wszystkie kobiety w mojej rodzinie takie są. Nosimy makijaż do porodu! Kiedy poczułam, że mój syn zaczyna rodzić, pierwszą rzeczą, jaką zrobiłam, było umycie i wysuszenie włosów przed pójściem do szpitala. W końcu nigdy nie wiadomo, jak długo potrwa poród” – podsumowuje.

Kolumbijska kotka glamour

Odkryta w młodym wieku

Sofia Vergara została zauważona na kolumbijskiej plaży jako nastolatka. Fotograf podszedł do niej i zapytał, czy chciałaby zostać sfotografowana, ale pomyślała, że byłoby to sprzeczne z jej katolickim wychowaniem. Bała się, że zakonnice z jej katolickiej szkoły będą złe. Ostatecznie matka Sofii Vergary przekonała ją, a jej nauczyciele wyrazili osobistą zgodę. W wieku 17 lat Sofia Vergara po raz pierwszy wystąpiła w reklamie Pepsi.

Odkryta w młodym wieku

Świat odkrył Sofię

Świat odkrył piękną i utalentowaną Sofię Vergarę w amerykańskim mockumencie Modern Familyy. Serial śledził różne segmenty rozszerzonej rodziny, a Vergara wcieliła się w rolę Glorii Delgado-Pritchett, prostej kobiety o efektownym stylu. Gloria była żoną starszego mężczyzny o imieniu Jay (granego przez Eda O’Neilla), również kolumbijskiego pochodzenia, z silnym hiszpańskim akcentem i ukochanym synem o imieniu Manny, którego miała jako młody mężczyzna. Dzięki tej roli Vergara zdobyła setki tysięcy fanów na całym świecie.

Świat odkrył Sofię

Młodsza matka

Międzynarodowa sława Vergary dzięki Nowoczesnej rodzinie przyszła, gdy miała 30 lat. Wcześniej musiała ciężko pracować, aby utrzymać swojego małego syna. Powiedziała magazynowi Dujour: “Kiedy jesteś singlem i masz dziecko, martwisz się. Martwisz się każdego dnia, budzisz się i zastanawiasz, czy nie masz wystarczająco dużo pieniędzy na ubezpieczenie zdrowotne, jedzenie, kogoś, kto zaopiekuje się nim, gdy pracujesz, nianię”. Dodała: “To sprawiło, że już nigdy nie chciałam być leniwa”.

Młodsza matka

Sofia Loren

Ze swoimi siarkowo-czarnymi włosami, Vergara przypomina inną słynną brunetkę, piękną Sofię Loren. Rzeczywiście, ze swoimi krągłościami i zapierającą dech w piersiach urodą, Vergara przypomina również latynoską bombę Raquel Welch. Jak syrena, Vergara wyznaje: “Kiedy wychodzę za drzwi bez szminki, czuję się naga”. Aktorka mówi, że przed przeprowadzką do USA nie była świadoma swojej efektownej strony, ponieważ w Ameryce Łacińskiej “zawsze nosimy wysokie obcasy i makijaż. To nasze codzienne życie”.

Sofia Loren

Zawracanie głowy w Hollywood

Kiedy Sofia Vergara przybyła do Hollywood, naturalnie odwróciła wiele głów. W końcu nie spojrzałbyś dwa razy na tę latynoską piękność, która prawie została dentystką? Najwyraźniej sam gwiazdor filmowy Tom Cruise był jednym z mężczyzn zainteresowanych panią Vergarą. Gwiazdor Mission Impossible pozwał panią Vergarę i zaaranżował spotkania swoich dzieci z Manolo. Para nie zgadzała się jednak w jednej bardzo ważnej kwestii. Katolicyzm Sofii i scjentologia Toma nie mogły współistnieć.

Zawracanie głowy w Hollywood

Przeznaczony do wielkich rzeczy

Jednym z najbardziej satysfakcjonujących aspektów kariery Sofii Vergary jest jej sytuacja finansowa. Tak, wiemy, że zyskała światową sławę dzięki roli Glorii Delgado-Pritchett w Nowoczesnej rodzinie, ale wróciła też do domu z ogromnymi sumami pieniędzy. W latach 2012, 2013 i 2016 kolumbijska aktorka była najlepiej opłacaną aktorką w amerykańskiej telewizji. Pod koniec 2019 roku Vergara była również drugą najlepiej opłacaną aktorką telewizyjną na świecie. Bardzo imponujące.

Przeznaczony do wielkich rzeczy

Szukając księżniczki

Na tym zabytkowym zdjęciu nastoletniej Sofii na jej pierwszym ślubie, aktorka wygląda jak gwiazda ze złotej ery Hollywood. Chociaż jej makijaż różni się nieco od tego, co nosiłaby dzisiaj, żadna ilość pomarańczowego cienia do powiek nie może dać tej seksbombie nic poza oszałamiającym wyglądem. Pomimo ogromnego sukcesu jako aktorka, Vergara nie przeszła formalnego szkolenia w tej dziedzinie. Mówi, że “uważa wszystko, co robię, za doświadczenie edukacyjne, ponieważ się uczę”.

Szukając księżniczki

Czuć się bajecznie z kwiatami

Na swoich pierwszych zdjęciach jako modelka, Sofia Vergara wciąż ma swoje naturalne blond pasemka. Wygląda oszałamiająco w swoim kwiecistym kostiumie kąpielowym, a jej czerwone usta pasują do jasnych kolorów jej sukienki. Kilka lat po tych pierwszych zdjęciach Vergara pojawiła się w kilku hollywoodzkich filmach. Wcieliła się w rolę Odile Anjelou, kierowniczki w Anjelou Cosmetics w The Smurfs, była głosem pingwina Carmen w Happy on Two Feet i była głosem tańczącego flamenco emoji w The Emoji Movie.

Czuć się bajecznie z kwiatami

Naturalnie zaskakująca Sofia

Oczywiście, kiedy myślimy o Sofii Vergarze, pomimo jej ról w kilku filmach, często myślimy o aktorce telewizyjnej. W końcu zakochały się w niej setki tysięcy ludzi. Zapytana, co będzie robić teraz, gdy Nowoczesna rodzina dobiegła końca, powiedziała: “Wiem, że szanse na znalezienie kolejnej Nowoczesnej rodziny będą bardzo małe, więc myślę, że najlepiej będzie skupić się na innych filmach, gdy skończę z telewizją”.

Naturalnie zaskakująca Sofia

Współpraca z innymi kobietami

Przez całą swoją karierę Vergara często była określana jako kobieta, ponieważ niektórzy oskarżali ją o utrwalanie stereotypów na temat Latynosów. W 2017 roku aktorka zagrała w komedii The Female Brain, w której współpracowała z kobietą reżyserem i współautorką scenariusza – aktorką Whitney Cummings. Vergara powiedziała magazynowi Dujour: “Moim głównym zmartwieniem było to, że niezależnie od tego, jaką rolę zagram, zrobię to, ponieważ uważam, że jest to świetny projekt wyreżyserowany przez kobietę”.

Współpraca z innymi kobietami

Pokonywanie trudności

Sofia Vergara niestety musiała poradzić sobie z wieloma rodzinnymi tragediami w swoim życiu. Kiedy była młodsza, musiała opuścić swoje rodzinne miasto Barranquilla, gdy w regionie wybuchł konflikt. Jej starszy brat Rafael został zabity po próbie porwania. Vergara wyemigrowała wówczas do Stanów Zjednoczonych wraz z synem. Po latach jego młodszy brat Julio został odesłany do Kolumbii z powodu uzależnienia i problemów z prawem.

Pokonywanie trudności

Piękna na plaży

To piękne zdjęcie w stylu vintage przedstawia młodą Sofię Vergarę relaksującą się na słonecznej kolumbijskiej plaży. Vergara była już wtedy matką i nadal jest bardzo blisko ze swoim synem. Nawiasem mówiąc, Manolo rozpoczął własną serię na YouTube o nazwie Vida con Toty, która przedstawia życie z jego słynną matką. Seria YouTube pokazuje zakulisowe ujęcia z kręcenia Nowoczesnej rodziny, a także zabawne klipy Vergary – lub Toty – z jej codziennego życia.

Piękna na plaży

Dorastanie w Barranquilla

Sofia Vergara nie jest jedyną celebrytką, która dorastała w kolumbijskim mieście Baranquilla. W rzeczywistości nie jest ona jedyną naturalnie blond Latynoską, która dorastała w kolumbijskim mieście Baranquilla. Sofia Vergara i Shakira pochodzą z tego samego miasta. Naprawdę, coś musi być na rzeczy. Myśląc o swoim dzieciństwie, Vergara wspomina: “Wiesz, byłam klasowym klaunem w szkole katolickiej, ale nigdy nie myślałam, że uczynię z tego mój zawód!”.

Dorastanie w Barranquilla

Sofia, blond bombshell

Sophia Vergara zachwyca zarówno swoimi naturalnymi blond włosami, jak i brązowymi pasemkami. Choć można by pomyśleć, że jej uroda pozwala jej na otrzymywanie ról, które preferuje, nie zawsze tak było. Vergara zawsze była bardzo wdzięczna za role, które otrzymała, ponieważ nie jest profesjonalną aktorką. Wyjaśnia: “Nigdy w życiu nie brałam lekcji aktorstwa. Zawsze czuję się bardzo zaszczycona, gdy reżyser lub moi agenci dzwonią do mnie i oferują mi rolę”.

Sofia, blond bombshell

Perfekcja zauważona

Sofia Vergara nie tylko odniosła wielki sukces w show-biznesie, ale także podpisała kilka umów sponsorskich. W 2011 roku została twarzą marki kosmetycznej CoverGirl, zaprojektowała własną linię mody dla Kmart i wystąpiła w reklamach State Farm i Comcast Xfinity. Aktorka powróciła również do swojej pierwszej pracy i wystąpiła w reklamach Pepsi. W jednej z tych reklam można ją zobaczyć u boku piłkarza Davida Beckhama. Vergara potwierdziła, że tym razem poprosiła o więcej pieniędzy.

Perfekcja zauważona

Zawsze wybór publiczności

Za rolę kultowej Glorii Delgado-Pritchett w sitcomie Nowoczesna rodzina, Sofia Vergara była nominowana do wielu nagród. Dzięki swojemu wybitnemu występowi aktorka była nominowana do pięciu Złotych Globów, czterech nagród Primetime Emmys i siedmiu nagród Screen Actors Guild Awards. Niestety, jedyną nagrodą, którą zdobyła, była People’s Choice Award 2017. Oczywiście nie mamy nic przeciwko wygranej Vergary w People’s Choice Award, ale ktoś powinien dać tej kobiecie Emmy lub dwie! Poważnie, Gloria na to zasługuje!

Zawsze wybór publiczności

Zabawa w Fuera de Serie

Kiedy Sofia Vergara podróżowała z Kolumbii do Stanów Zjednoczonych, trafiła do Miami na Florydzie, które ma dużą populację hiszpańskojęzyczną. Znalazła pracę w programie Telemundo Fuera de Serie, serialu rozrywkowym, w którym Vergara podróżowała po świecie ze swoim współprowadzącym Fernando Fiore. Na tym zabytkowym zdjęciu Vergara wydaje się brać udział w paradzie lub procesji. Być może z powodu tego epizodu Kolumbijka wróciła do domu na czterodniowy karnawał w Barranquilli.

Zabawa w Fuera de Serie

Mieszka i pracuje w Miami

Dzięki pracy w Fuera de Series, Vergara stała się osobowością telewizyjną dla hiszpańskojęzycznej społeczności w latach 90-tych. Wystąpiła również w programie rozrywkowym Univision A Que No Te Atreves, co oznacza “Nie odważysz się”. W tym programie goście musieli stawić czoła szalonym wyzwaniom przed publicznością. Dlaczego stało się to pod koniec lat 90-tych? Vergara wystąpiła również krótko na American Comedy Awards w 1995 roku, zwracając na siebie uwagę anglojęzycznej publiczności w Stanach Zjednoczonych.

Mieszka i pracuje w Miami

Twarz dla telewizji

Sofia Vergara jest wyraźnie stworzona dla telewizji, niezależnie od tego, czy chodzi o jej humor, urodę czy talent aktorski. Aktorka zbudowała imponującą karierę w kraju, w którym nie dorastała, a nawet stała się najlepiej opłacaną aktorką w telewizji! W 2020 roku ogłoszono, że aktorka będzie częścią jury przebojowego programu America’s Got Talent. Stwierdziła, że denerwuje się ocenianiem innych ludzi, ale jesteśmy pewni, że będzie dokładnie wiedziała, co powiedzieć.

Twarz dla telewizji